Coinedge Tourbillon

Savo pirmojo laikrodžio su tourbillonu aprašyme minėjau, kad padaręs aną laikrodį visai netyčiom įsigijau dar vieną tokį mechanizmą (na, ne visai tokį pati – jis ir ne automatinis, ir konstrukcija skiriasi, ir gamintojas kitas – bet irgi tourbillonas). Visai neplanuotai: pastačiau ebay aukcione akivaizdžiai per mažą sumą ir… laimėjau :)

Ir toliau šis projektas tarsi iš atsitiktinumų vystėsi: korpusą irgi įsigijau kvazi atsitiktinai – vienas kolega “urmu” pardavinėjo jam nereikalingus penkis įvairius korpusus. Aš, tiesą sakant, jokio panaudojimo jiems irgi neturėjau :), bet kadangi kaina buvo gera, tai tiesiog nusprendžiau nusipirkti. Tarp jų buvo du vienodi vadinamieji coinedge korpusai – taip vadinami dėl to, kad korpuso šonai yra su vertikaliais ranteliais ir tuo primena monetos kraštą.

Gavęs korpusus ir bemąstydamas ką su jais veikti, kažkaip ėmiau matuoti visokiausius mechanizmus, kuriuos turiu – kokie iš jų tiktų į aptariamus coinedge korpusus. Paaiškėjo, kad pora mechanizmų – visiškai skirtingų, – tiko. Vienas jų tai 8 dienų Lemania, kitas – mano netyčia įsigytas tourbillon’as. Tad ir dariau šiuos abu projektus visiškai paraleliai – tik šį pavyko baigti kiek anksčiau, nes anas dar vis (kol kas) neturi tinkamų rodyklių (jų tik ir trūksta, kad jį užbaigti – visa kita jau pilnai padaryta).

Stilistiškai / spaviškai šis laikrodis panašus į pirmąjį tourbilloną, bet kiek labiau prašmatnus – ir kopusas, ir ciferblatas, ir netgi karūnėlė su kabošonu pas šį yra daug įmantresni…

Specs:

Mechanizmas: Ranka prisukamas tourbillon’as Seagull ST8001SA, kurį aš, tiesa, downgrade’inau iki ST8000.

Kodėl? Nes ST8XXX giminė ir šiaip mano nuomone turi ne patį gražiausią veidą dėl to, kad pas juos rodyklių montavimo centras nėra ciferblato centre, o ST8001SA dar ir papildomai turi pora subciferblatų: ties dešimta valanda sektorinį(!) eigos atsargos, o ties antra – rodyklinę(!) datą. Ciferblatas gaunasi ir nesimetriškas, ir perkrautas, ir netvarkingas (jei įdomu, pagooglinkite – suprasit apie ką aš). Man tai visai nepatiko, tad aš tiesiog demontavau nereikalingas dalis (tuo pačiu funkcinių akmenų skaičius pas mechanizmą sumažėjo nuo 25 (kaip užrašyta ant mechanizmo) iki 19).

Ant mechanizmo nurodytas Louis Baudin, tai prancūziškai skambantis, bet šiaip absoliučiai kiniškas “brandas” (pas Kinijos gamintojus dabar populiaru komercijos tikslais prisigalvot visokių tariamai prancūziškų, vokiškų ar britiškų brandų). Kita vertus, pats mechanizmo gamintojas Seagull, yra vertinamas kaip matyt geriausias kiniškas mechanizmų gamintojas. Ir ne veltui – šalia gan paprastų mechanizmų (gamina pvz 6497 klonus) jie gamina ir labai komplikuotus mechanizmus su su chronografais, tourbillon’ais (kartais net ne vienu), netgi minutinį repetyrą lygtai yra pristatę…

Korpusas: Kaip minėta coinedge 44 mm nerūdijančio plieno korpusas. Pagal užrašus ant galinio dangtelio panašu, kad buvo skirtas kažkokiam kiniškam laikrodžiui. Svarsčiau apie užrašų pašalinimą (ir net pabandžiau tai padaryti), bet paaiškėjo jie daug per gilūs – nesigauna to padaryt nesugadinant paties dangtelio.

Ciferblatas: Kaip ir ano tourbillon’o atveju, ciferblatas buvo perdarytas iš ciferblato skirto 6498 mechanizmui (iš Mathey-Tissot kišeninio laikrodžio). Tiesa šiuo atveju iššūkis buvo rimesnis: viena vertus ciferblatas buvo nevientisas – kaip matyti, centre yra išgraviruotas augalinis ornamentas; kita vertus, kaip jau minėjau, rodyklių centras nesutampa su ciferblato centru, dėl ko ciferblato asimetriškas apšlifavimas ir skylės tourbillonui padarymas buvo komplikuotesnis.

Tiesą sakant, žiūrėdamas į jį jaučiuosi patenkintas – dėka to vidinio ornamentinio skritulio labai gerai užsimaskuoja minėtas centrų nesutapimas, ciferblatas neatrodo deformuotas ir žmonės to net nepastebi, kol neatkreipi į tai jų dėmesio.

Rodyklės: Cousins Dauphine padengtos rožiniu auksu. Svarsčiau ar naudoti juodas, mėlynas ir sidabrines, bet vis tik apsistojau ties tuo pačiu variantu, kaip ir pirmojo tourbillon’o atveju – mano nuomone žalvarinė ciferblato spalva ir raudono aukso rodykles išties skaniai dera.

Dirželis: 22mm rudas veršiuko odos Trendart-24 Basel-DS.

Svoris: 95g (su apyranke).

Updated: 2020-11-01 — 01:15

2 Comments

Add a Comment
 1. Kai kuriose nuotraukose atrodo, kad rodyklės vos ne idealiai dera prie dirželio…
  Beje, ar bandėt kada rodykles pats gaminti nuo nulio?

  1. Audrius / lietuvoslaikrodis.lt

   Nuo gabalo metalo viską rankom? Ne, ir nemanau, kad bandysiu – tingiu kažkaip :)
   Juolab, kad dbr populiariau tapo lazeriu išpjauti reikiamą formą, o paskui rankom finišinti. Tai tą esu daręs (nors nesakyčiau, kad labai jau meistras esu :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *