Blue Option

Kai browsin’u Ebay’jų ieškodamas naujų įdomių man laikrodžių mechanizmų, kartais akis užkliūna ir už ko kitko – įdomaus korpuso, ar dirželio, ar ciferblato… Taip ir šiuo atveju: gal prieš pora metų braidydamas po didžiausią internetinį aukcioną pamačiau parduodamą šį ciferblatą ir jis iškart patraukė mano akį savo išvaizda – labai jau specifinis tas 80-ųjų dizainas su griežtai geometrinėm formom, ryškiom spalvom, kontrastingumu etc.

Tiesa net ir man jį įsigijus, šis ciferblatas, kaip jau įprasta, dar kurį laiką pagulėjo stalčiuje, kol vieną dieną beiškodamas korpuso visai kitam projektui, pamačiau šį Submariner’io kloną su ryškios mėlynos spalvos bezeliu. Ir tada kažkas kliktelėjo mintyse – labai jau tas korpusas ir spalviškai ir stilistiškai turėjo tikti prie mano jau turimo ciferblato.

Tada plius dar mechanizmas, dirželis, keletas valandų darbo… ir projektas buvo baigtas. Labai vasarinis, laisvalaikiui ir paplūdymiui skirtas (bent aš taip įsivaizduoju… nors žinoma niekas nedraudžia ir prie mėlyno kostiumo jį užsidėt :). Projektas gal ir ne pats komplikuočiausias kokį esu padaręs, bet mano akimis itin pavykęs. Ir panašu ne mano vieno akimis…

Specs:

Ciferblatas: 29.9 mm mėlynai baltas 80-ųjų stilistikos. NOS – new old stock, – t.y. senos gamybos bet nebuvęs naudotas. Yra ant jo keletas sandėliavimo žymių, kurios matyti su didesniu padidinimu, bet plika akimi jis atrodo praktiškai idealios būklės. Įdomu, kad ant jo parašyta jog laikrodis turi 17 akmenų, nors realiai, jis turi jų daugiau (žr. toliau) :)

Rodyklės: Minutinė ir valandinė Milgauss stiliaus stačiakampės, stilistiškai labai derančios prie ciferblato. Sekundinė jau net nebepamenu iš kur :)

Korpusas: 40mm Alpha gamybos Submariner stiliaus korpusas. Safyrinis priekinis stiklas, prisukama karūnėlė. Pagamintas, kaip ir viskas šiais laikais, matyt Kinijoj, bet kokybei jokių priekaištų turėt negalima.

Mechanizmas: ETA 2842 – naujesnė ETA 2840 versija (o pastarasis, kaip jau minėta, yra  optimizuotas darbinis arkliukas ETA 2824).

Minėta kad akmenų visai ne 17, kaip rašo ciferblatas, bet visi 23. Na, bet daugiau akmenų mechaniniame laikrodyje yra geriau nei kad mažiau, tad manau tie papildomi šeši tikrai netrukdo ;)

Kadangi visas laikrodis yra visiškai mėlynos stilistikos, tai norėjosi, kad ir mechanizmas atlieptų tą temą. Tad demontavau ir išardžiau automatinio prisukimo rotorių, pašlifavau jį švitriniu popieriumi (idant dažai turėtų prie ko lipti) ir perdažiau keliais sluoksniais melynų dažų. Mano galva gavosi labai neblogai.

Dirželis: 20 mm odinis Cavadini (Diloy) mėlynas rally stiliaus (kažkaip patinka man perforuoti dirželiai… o ir šiaip – perforacijos tai vėlgi, labai jau 80’s :)

Svoris: 78 g (su dirželiu).

Updated: 2020-06-18 — 23:10

3 Comments

Add a Comment
 1. Gražus laikrodis, atrodo… :)
  Man tai tas atvejis kai matai laikrodį, bet sunkiai suvoki kaip jis atrodo gyvai. Žvelgiant į laikrodį per kompiuterio ekraną, atrodo lyg rodyklės pasislepia/ištirpsta ryškiam ciferblato fone. Ir tai asmeniškai trukdo greit suvokti kiek laiko, nes turi analizuoti rodyklių padėtį, o po kelių akimirkų vėl žvilgtelėti, nes susivoki, kad nepameni ką, ką tik matei. Žinoma laisvalaikis, laiko yra… :)
  Ar nebandėt kitokio stiliaus, tarkim lollipop, ar arrow rodyklių? Mano manymu derėtų irgi, bet geriau matytųsi… Bet vėl gi, įtariu visai kitaip atrodo gyvai..
  Beje, tokius kūrinius kuriant, dar ne laikas pagalvoti apie kokį nors savo vardinį žymėjimą?

  1. Audrius / lietuvoslaikrodis.lt

   Jei readability būtų svarbiausias dalykas visais atvejais, tai tada matyt visi laikrodžiai būtų arba su geležinkelio arba su diverių ciferblatais ;) Tai aš nematau bėdos, jei kuris projektas skaitomumo prasme ne idealus :)

   O dėl vardinio žymėjimo, tai naudoju gi ‘Lietuvos Laikrodis’ ant ciferblatų, kai noriu/reikia… ar kažką kitą minty turėjot?

   1. Tai ir nėra bėdos, laikrodis puikus. Man asmeniškai vienas gražiausių laikrodžių iš visų Jūsų gamintų kuriuos mačiau. O dėl rodyklių, man dar neiškritęs iš galvos laikrodžio kaip įrankio tikrinti laiką aspektas, tai ir readability dar įdomus. Šiaip labiau įdomu kaip parenkat, pritaikot rodykles ar “iš akies”, ar kokiom taisyklėm vadovaujatės? Atmetant tvirtinimo skirtumus, suprantu kad tai stipriai įtakoja.
    Dėl žymėjimo, aš labiau apie logotipą. Tikiu kad ne visada pakanka vietos visam užrašui. Be to laikrodžius gaminat kokybiškus ir vienetinius, tačiau jei nepraleidau pro akis, tik ant poros puikuojasi “lietuvos laikrodis”… Man atrodo, kad žymint dažniau, jūsų laikrodžiai taptų atsekami, išskirtiniai autoriniai kūriniai, tam tikra prasme net kolekciniai. Čia kaip su meno kūriniais, jei yra autoriaus parašas, kūrinys vertingesnis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *