Uroboros

Viena iš mano senų svajonių buvo padaryti laikrodį su skeletonizuotu mechanizmu (paprastai tokie laikrodžiai tiesiog taip ir vadinami pagal mechanizmą – skeletonais*). Manyčiau tai savaime suprantama, nes tokio mechanizmo žavesys yra akivaizdus: visa jo mechaninė sandara kaip and delno, nuo “pulsuojančios širdies” iki besisukančių krumpliaračių… prisukinėjant netgi galima matyt kaip palaipsniui veržiasi užvedimo spyruoklė!

Bėda tik ta, kad apie laikrodžio su tokiu mechanizmu padarymą yra gerokai lengviau pasvajoti, negu tai realiai padaryti – skeletonizuoti mechanizmai pasitaiko retokai ir net kai jie pasitaiko, tai esti arba baisūs arba brangūs… arba abu kartu :)

Tai ir mano tokio mechanizmo paieškos užtruko ilgai: keletą metų vis prie progos aš jo paieškodavau ebay’juj ir pavarvindavau seilę į juos bežiūrėdamas, bet kylančia pirkti ranką vis sustabdydavo kaina – toks mechanizmas, koks matomas laikrodyje nuotraukose, netgi naudotas kainuodavo 350+eur (kas, tiesą sakant, kainos požiūriu nelabai skiriasi nuo N.O.S.*** kainos, tačiau tai suprantama, turint omenyje jau minėtą šių mechanizmų retumą ir paklausumą). Kol vieną kartą pagaliau pasisekė – pamačiau parduodamą kišeninį laikrodį su šiuo mechanizmu. Išoriškai laikrodis atrodė gerokai nukentėjęs (toks vaizdas lyg ant jo būtų kažkada patekę rūgšties), dėl ko pavyko jį nusipirkti… na, ne visai pigiai, bet bent jau žymiai pigiau nei ‘įprastinė’ kaina.

O atsiradus mechanizmui, prasidėjo ir pats projektas. Iš kitos pusės – pats mechanizmas ir apsprendė koks tas projektas bus. Puošnus, auksinis, skeletonizuotas mechanizmas reiškė, kad laikrodis bus moteriškas (nes išties nekaip atrodo kiarai per skeletonizuotą mechanizmą besimatantys tamsūs vyriški plaukai ant riešo :) ), tačiau didelis ir ryškus. Vėliau užmatyta ir nusipirkta jūros gyvatės odos apyrankė padiktavo paskutinius projekto niuansus – dominuojančias geltonai(auksiniai)-juodas spalvas su keletu balto metalo akcentų.

Na ir projekto pavadinimas manau šitam kontekste akivaizdus: uroboros – pati save ryjanti gyvatė, amžino atsinaujinimo, introspekcijos, sunaikinimo ir vėl atgimimo simbolis… kas puikiai atsiskleidžia tiek per gyvatės odos apyrankę, tiek ir per atvirą, leidžiantį giliai į vidų pažvelgti mechanizmą (taaaip, labai jau filosofiškai čia :) ).

Aš nežinau kaip kitiems jis patinka, šis laikrodis, toks itin ryškus ir iššaukiantis… bold, bet man, kaip dar niekad nieko panašaus nedariusiam, projektas buvo išties smagus – nors pats aš šio laikrodžio matyt ir nenešiočiau :)

 

Specs:

Mechanizmas: Skeletonizuotas “auksinis” Unitas 6497. Galinė mechanizmo pusė su Ženevos juostom, priekinė gi “dengta” perlažu. Apžiūrinėdamas pagrindinę plokštę apart kalibro numerio radau taip pat išgraviruota ‘D7 78’, tai spėčiau, kad 78 žymi gamybos metus – 1978.

Korpusas: 45mm Alpha watch pagalvės formos (kiek primenantis tradicinį Radiomir’ą) padengtas juodu PVD padengimu. Karūnėlė (užsukama) bei galinis dangtelis “sidabriniai”.

Ciferblatas: Kaip nesunku suprasti, jo nėra :) Tačiau, kadangi korpusas skirtas mechanizmui su ciferblatu, tai teko išpjauti specialų plastikinį žiedą po rehautu, idant prisukimo velenėlis atsidurtų reikiamame aukštyje.

Rodyklės: Turint omenyje, kad pas laikrodį be ciferblato “ciferblatas” gaunasi gerokai “prikrautas” laikrodžio mechanizmo, tai rodyklės (norint, kad jos nepasimestų ir būtų lengvai skaitomos) turėjo būti atitinkamos – didelės ir aiškios. Pasirinkau matomas nuotraukoje link išorės platėjančias sidabrinės metalo spalvos.

Dirželis: Kaip jau buvo minėta, geltonai-juodas jūros gyvatės odos iš Tailando (B-strap). Papildomai dar reikėjo įsigyti sagtį, kurios padengimas atitiktų korpusą… kas pavyko tik iš antro karto ;)

Svoris: 94g (su dirželiu)

Unavailable.

_______________________________

* lietuviškai gal ir turėtų būti ‘skeletais’, bet kaip jau ne kartą minėjau – su lietuviškąja laikrodine terminija nelabai kas.
** New Old Stock – senas naujas daiktas, t.y senai pagamintas, bet naujas, nes dar niekad nebuvęs naudotas :)

Updated: 2020-03-29 — 15:21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *