Laikrodiniai projektai bei pamąstymai apie laikrodžius ir laikrodininkystę

Mademoiselle Fabuleuse

p1090199q

Dar vienas long brewing projektas :)

Laikrodis. Moteriškas. Senovinio stiliaus. Su tikru senoviniu emaliniu ciferblatu ir nauju, bet senovinio (taip vadinamo “monetos krašto” (coin edge)) stiliaus korpusu. Pradėjau jį daryti seniai, tai jau net nelabai pamenu, kodėl sugalvojau jį daryti :). Tiesa yra kitas dar (daug) seniau pradėtas ir vis dar nebaigtas (gerokai per ilgai užsitesęs…) projektas su taipogi senoviniu emaliniu ciferblatu… tai net nelabai pamenu kodėl nebaigus to, kilo mintis padaryti šį :)

Jis laaaabai patiko mano sesei… tai jai jį ir padovanojau :) Myliu Tave, Sese :*

p1090210q

 

Specs:

Korpusas: 42.5mm senovinio stiliaus (kaip minėta coin edge – t.y monetos kraštas, taip vadinasi dėl specifinio rehaut’o stiliaus) poliruotas nerūdijančio plieno korpusas. Pastaruoju metu tokių korpusų naudojimu labiausiai pasižymėjo Chronoswiss.
Vienas mažiausių korpusų į kurį telpa 649X – paprastai korpusai šiems mechanizmams būna ~44-47 (ar net iki 50+) milimetrų, tai šis, kadangi nedidelis, matyt labiausiai tinkamas moteriškam laikrodžiui.
Korpusas atkeliavo su pilot stiliaus karūnėle (kas nenuostabu, nes išties tai ir yra pilot stiliaus laikrodžio korpusas –  patys patys ankstyviausi pilotų laikrodžių korpusai buvo būtent tokio stiliaus). Kadangi laikrodį dariau moterišką, tai karūnėlę teko pakeist nedideliu 6.9mm “svogūnu”.
Nors korpusas ir skirtas 6497’am mechanizmui, bet tas mechanizmas, kuris turėtų būti montuojamas į ši korpusą, turėtų būti su komplikacijų “antstatu” (berods, jei teisingai pamenu, tai turėtų būt kalendorius su mėnulio fazėm), dėl to korpuso vidiniai išmatavimai, t.y. atstumas nuo ciferblato plokštumos iki velenėlio centro (angl. tige height), yra gerokai didesnis nei pas 6497 mechanizmą be papildomų komplikacijų. Todėl teko ištekint žalvarinį žiedą po rehautu (jis matosi nuotraukose tarsi ciferblato “įrėminimas”), idant “pakelti” mechanizmą korpuse (tam, kad prisukimo velenėlis išlįstų per jam skirtą skylę korpuse).

p1090229q

Mechanizmas: Aukso spalvos Unitas 6498 su užrašu Fabuleux. Jis iš dalies ir padiktavo patį projekto vardą :)
Ir matyt galima būtų stebėtis, kad pastaruoju metu truputėlį “užderėjo” projektų su 49X giminės mechanizmais (ir šitas laikrodis išties ne paskutinis – jų bus ir dar), tačiau tuo atveju kai projekto esmė yra ne pačiame mechanizme, o kitur (pvz. ciferblate, kaip kad šiuo atveju), 649X mechanizmo naudojimas matyt logiškiausias. O ir šitas konkretus 6498 yra išties gerai išsilaikęs ir visas spindintis :)
Tiesa teko pakeisti valandinį ir minutinį krumpliaračius (cannon pinion & hour wheel), nes naudojamas emaliuotas ciferblatas daug storesnis (berods ~1.5mm), nei įprastiniai dažyti metaliniai (paprastai 0.4 – 0.8mm).

p1090213q

Ciferblatas: Senovinis (vintažinis) stiklo emalės pagamintas W.Probst iš St.Imier. Kiek nedaug suprantu, panašu, kad jis gan vėlyvas (matyt XIX a. galo – XX a. pradžios), nes nors tai ir yra tikra emalė, bet apžiūrėjus po mikroskopu susidaro vaizdas, kad iš pradžių buvo nupieštas ciferblatas, paskui jis padengtas stiklu ir tada iškeptas – skirtingai nei pas, pavadinkim, “klasikinius” emalinius ciferblatus, kur piešinys daromas sluoksnis po sluoksnio viską vientisai sukepant į emalę.

p1090195q

Rodyklės: Lois XIV stiliaus juodos (Danke, gipsrose :).

p1090193q

Dirželis: Šviesiai šviesiai pilkas ‘Taikonaut’ iš ėriuko odos. Poliruota nerūdijančio plieno sagtis.

p1090181q

Ir dar keletas nuotraukų:

p1090211q

p1090203q

p1090223q

Updated: 2016-12-08 — 21:38

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LIETUVOS LAIKRODIS © 2013-18        Frontier Theme