Projektas Nr.1: Buren Grand Prix

P1060683

Tai kas matyt nuotraukoje, buvo pirmasis laikrodinis projektas, kurį padariau. Tiesa „pirmasis“ su tam tikromis (didelėmis) išlygomis – tiesiog tai buvo pirmas projektas kuris buvo baigtas. Nes dar gerokai prieš jį buvo pradėta keletas kitų, įskaitant vieną, kurį aš mintyse vadinu „Projektu Nr.0“ ir kuris buvo itin (sakyčiau perdėtai) ambicingas (kaip žmogui, kuris niekad nieko su laikrodžiais nedarė :D) ir dėl to neaišku ar kada nors išvis bus baigtas. Bet reik tikėtis ;)

Grįžtant prie šio laikrodžio – kaip rašiau aukščiau, tai buvo pirmasis projektas, kurį baigiau ir vis dar yra matyt labiausiai mėgstamas ir daugiausia nešiojamas iš visų mano laikrodžių (ne tik mano „nulipdytų“ bet ir mano turimų “normalių” firminių).

 

Aprašymas:

Korpusas: titaninis ‘Alpha 1993’ 44.5mm skersmens (beje korpuso skersmuo nurodomas be karūnėlės).

Mechanizmas: Buren Grand Prix cal. 30; 15 rubinų (skersmuo berods 17‘‘ (linijų – specialus laikrodžių mechanizmų matavimo matas, kitaip ~38mm (1 linija – 2.26mm)).P1060686

Ciferblatas: standartinis Buren (kišeninio laikrodžio), „sterilizuotas“ (t.y. nuvalyti buvę skaičiai ir raidės – tam tikru rakursu žiūrint vis dar galima įžvelgti vietas kur jie buvę :) ) su visom amžiaus žymėm – įbrėžimais, patamsėjimais etc. Ciferblatas buvo per didelis, teko nemažai laiko ji atsargiai apdildint dilde, kad tilptų į korpusą (ir dabar minutinė rodyklė vos telpa – jos galą teko palenkt žemyn, bet vis tiek atstumas nuo jos smaigalio iki korpuso yra mažiau nei 0,5mm).

Rodyklės: standartinės plieninės (termiškai apdorotos, kad būtų mėlynos (angliškai tai vadinasi „blueing“, bet koks būtų lietuviškas žodis aš net neįsivaizduoju)), su vietomis ištrupėjusiu senu (ir jau neveikiančiu (nors galimai visa dar radioaktyviu – reiktų kada patikrint :D)) liuminoforu.

P1060675

Prisukimo velenėlis: Modifikuotas Unitas 6497 mechanizmo (kuris btw. yra populiariausias šiuo metu gaminamas kišeninio laikrodžio mechanizmas) velenėlis.

Mechanizmo laikiklis (žiedas) padarytas iš pasibaigusio galiojimo kreditinės kortelės :)

Svoris: 72g (su apyranke).

Buren yra sena (ir jau senai bankrutavusi) šveicarų laikrodžių firma. Savo laiku ji įrašė savo vardą į laikrodžių istoriją sukūrusi pirmąjį mechanizmą su mikrorotoriumi (paraleliai su Universal Geneve) bei kartu su kitom firmom (Heuer, Breitling ir Dubois-Depraz) dalyvavo sukuriant pirmąjį automatinį chronografą (šįkart paraleliai su Zenith).

Ją 1898 m. miestelyje Buren an der Aare įkūrė Londono firma H.Williamson Ltd.. Kai per Didžiąją Depresiją ji bankrutavo, darbuotojai išpirko įmonę ir ji tapo „tikrai“ šveicariška. 1966 m. įmonę nupirko amerikiečių firma Hamilton Watch Co, o 1971(2?) m. firma užsidarė, o turtas buvo išparduotas. Tiesa pats prekės ženklas vis dar egzistuoja ir su juo net gaminami laikrodžiai, bet tai jau visai kita firma ir visai kiti laikrodžiai, bendra yra likęs tik pavadinimas.

Pats Cal.30 mechanizmas, mano vertinimu (įvertinant stilistiką, apsaugos nuo smūgių (angl. shockproofing) nebuvimą etc), tikėtina pagamintas tarpe nuo ~1930 iki antrojo pasaulinio karo. Eina puikiai, atrodo geriau, nei dažnas naujas :)

P1060672

Updated: 2015-03-12 — 23:02

2 Comments

Add a Comment
  1. Audrius / lietuvoslaikrodis.lt

    Buvo tokios – ten gi matosi ištrupėjęs liuniforas – nesinorėjo gadint :)

  2. Rodykles termiškai apdorojote pats? ar jau tokios buvo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *